Kullanıcı Şifrelerinizin Korunmasına Öncelik Verin

June 9, 2017

 

 

Güvenlik söz konusu olduğunda kurumların network (perimeter) koruması kadar iç sistemlerini de korumaları gerektiği artık su götürmez bir gerçek. Bu noktada Yetkilendirilmiş Hesap Yönetimi (Privileged Account Management – PAM) çözümleri gün geçtikçe daha da önem kazanıyor. Başta CyberArk olmak üzere Cisco, Dell ve Thycotic gibi birçok şirket bu konuda özelleşmiş ürün ve hizmetler sunuyor.

 

 

 

Araştırmalar 2020 yılına gelindiğinde kurumlar ve tüketiciler toplamında kullanıcı hesapları sayısının 300 milyara yükseleceğini öngörüyor. Öte yandan konuyla ilgili kimi diğer araştırmalara göre 2016 yılı içinde çalınan kullanıcı adı ve şifre sayısının toplamda 3 milyar civarında olduğu ve önlem alınmazsa 2021 yılı itibarıyla siber suçlardan kaynaklı olarak yaşanan maddi kayıpların toplamda 6 milyar doları bulacağı tahmin ediliyor.

 

Kullanıcı şifreleri, kullanıcı bazlı oturum ve yetkilendirilmiş hesaplar üzerinden yürütülen işlemlerin yönetimiyle ilgili çözümlerimize ilişkin daha detaylı bilgi için support@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Please reload

Son yazılar

September 22, 2020

September 8, 2020

August 11, 2020

Please reload

Arşiv
Please reload

© 2016  Zero Second® Bilişim Sistemleri | 0212 270 71 21

  • LinkedIn Social Icon