Kullanıcı Şifrelerinizin Korunmasına Öncelik Verin


Güvenlik söz konusu olduğunda kurumların network (perimeter) koruması kadar iç sistemlerini de korumaları gerektiği artık su götürmez bir gerçek. Bu noktada Yetkilendirilmiş Hesap Yönetimi (Privileged Account Management – PAM) çözümleri gün geçtikçe daha da önem kazanıyor. Başta CyberArk olmak üzere Cisco, Dell ve Thycotic gibi birçok şirket bu konuda özelleşmiş ürün ve hizmetler sunuyor.

Araştırmalar 2020 yılına gelindiğinde kurumlar ve tüketiciler toplamında kullanıcı hesapları sayısının 300 milyara yükseleceğini öngörüyor. Öte yandan konuyla ilgili kimi diğer araştırmalara göre 2016 yılı içinde çalınan kullanıcı adı ve şifre sayısının toplamda 3 milyar civarında olduğu ve önlem alınmazsa 2021 yılı itibarıyla siber suçlardan kaynaklı olarak yaşanan maddi kayıpların toplamda 6 milyar doları bulacağı tahmin ediliyor.

Kullanıcı şifreleri, kullanıcı bazlı oturum ve yetkilendirilmiş hesaplar üzerinden yürütülen işlemlerin yönetimiyle ilgili çözümlerimize ilişkin daha detaylı bilgi için support@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.


Son yazılar
Arşiv