Güvenlik Cihazlarının Kuruluşlardaki Yedeklenmesi, Yedeklemenin Önemi


Kuruluşların bugün karşı karşıya olduğu zorluklar; Kuruluşlar, güvenlik ve görev açısından kritik uygulamalar için doğru ağ yapılandırmasına güveniyor ancak ağ aygıtı yapılandırmaları için el ile yedekleme yordamlarını ihmal etmek çok kolay. Ancak, tek bir cihazın başarısızlığı bile ağınızın kesintiye uğramasına ve iş fırsatlarının kaybedilmesine neden olabilir ve bir arıza giderme işlemi gerçekleştirmek potansiyel olarak çok uzun sürebilir. Neden yedekleme önemlidir? Firewall, switch, Wireless sistemleri, router, VPN çözümleri, Load Balance gibi network ürünleri için ağ yapılandırma ayarlarını rahatça ve otomatik olarak yedeklemek için bir yöntem gerektirir. Yapılandırma ayarlarının otomatik olarak yedeklenmesiyle, tüm ağ aygıtlarınızdaki güvenlik ayarlarının doğru olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca, ağınızdaki bir aygıt başarısız olursa, en son doğru ayarlarınız yedeklenir ve bu da kurtarma süresini önemli ölçüde kısaltır.

Nasıl yardımcı olabiliriz? Yedekleme ürünü kullanarak bir kuruluş;

  • Otomatik yapılandırma yedeklerini zamanlayabilir ve bunları sezgisel bir gösterge panosu ara yüzünden kolayca izleyebilir.

  • Yedekleme yapılmadığında yöneticileri uyarmak için Alarm tanımlaması yapılabilir.

  • Alınan yedeğin doğru olup olmadığını kontrol eder. (MD5 kontrolü, dosya boyutu, dosya içeriği, arşiv dosyasının açılması gibi kontroller)

Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için; support@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.


Son yazılar
Arşiv