Güvenlik Yönetimindeki Basit Kurallar


Güvenlik duvarları, şirketlerin ağ sistemlerinin önünde güvenlik yönetimi hizmeti sunarlar. Tüm iç ve dış trafiğini denetler ve kaydeder. Bu kayıtlar, incelenip ve yorumlanarak şirketlerin ağ güvenliği ölçülür. Detaylı ve verimli alınan raporlar ile şirket güvenliğiniz güçlenir. Güvenlik duvarının iyi yönetimi ile dışarıdan veya içeriden gelebilecek tehditlere karşı kolaylık sağlar.

  • Proaktif Planlama: Şirket ağı topolojisi üzerinden yapılacak proaktif planlama, ileride karşılaşabileceğiniz tehlikeli durumlara karşı hazırlıklı olmanıza yardımcı olur. Yapılacak değişiklikler açıkça ve net bir şekilde dokümante edilerek planlanır. Yapılan her adımı ve değişikliği kayıt altında tutun.

  • Kurallarınızı Güncel Tutun: Kurallarınızı değişiklikler yaparak güvenliğinizi güncel tutun. Her geçen gün yeni çıkan zararlı yazılımlar şirket ağlarına ağır hasar vermekte. Kullanılmayan kurallar, güvenlik duvarı yönetimini daha fazla zorlaştırır ve güvenlik riski oluştururlar. Yeni ve güncel kurallar ile güvenliğinizi verimli yönetin.

  • Analiz Edin: Güvenlik duvarının düzenli bir şekilde mevcut analizini yapın. Sistem üzerinde yapılan inceleme ile güvenlik açıkları varsa tespit edilir ve hızlıca iyileştirmeler yapılır. Güçlü bir analiz raporu ile tam kapsamlı güvenlik yönetimi sağlanır.

  • Kimlik Bilinci: Güvenlik duvarınızdan yapacağınız yetkilendirmeler ve erişim haklarıyla, ağınızdaki bilgisayarları izleyin. Active Directory ile güvenlik duvarının entegrasyonu, kurallarda kimlik doğrulama, yetkilendirme ve uygulama bazlı yapılandırmalar sağlar. Ölçekli ve güvenli çözümler ile güvenliğinizi kolayca yönetirsiniz.

Detaylı bilgi için support@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.


Son yazılar
Arşiv