Mobil Tehditler


Son zamanlarda artan siber saldırılar, mobil cihazlarda masum görünümlü zararlı yazılımların yüklenmesiyle başlamaktadır. Halka açık bölgelerde kullanılan ücretsiz wifi ile siber korsanlar direkt olarak telefonlara girip özel verilere ulaşabildiği ve kontrol altına alındığı tespit edilmiştir. Yüklenen zararlı yazılımlar ile hedeflenen telefon siber saldırı cihazı olarak kullanılıyor. Bu şekilde kullanılan binlerce cihaz olduğu düşünülürse sonuç yıkıcı olabilir.

Mobil cihazlardan internet bankacılığına giriş yapılması, siber korsanların hedeflerini telefonlara yöneltmesinde büyük etki göstermiştir. Çevrimiçi bankacılık güvenliği konusundaki bilincin hızla artması gerektiği öne çıkarken, siber saldırganların sosyal mühendislik yöntemleriyle kullanıcıları kandırması da göze çarpıyor. Açıkların ifşa edilmesi bu çeyreğin en fazla konuşulan konularının başında geliyor.

Uzmanlar tarafından telefonların güncel sürümlerinde kullanılması ve bilinmeyen kaynaklardan program yüklemeleri yapılmaması sıkça uyarılıyor. Halka açık yerlerden yapılan wifi bağlantılarında ise hesaplara giriş yapılmaması veya internet bankacılığı kullanılmaması da dile getiriliyor.

Detaylı bilgi için support@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.


Son yazılar
Arşiv