Bad Rabbit Ransomware

October 26, 2017

  BAD RABBIT adlı yeni bir fidye saldırısı, Doğu Avrupa'daki organizasyonlara saldırdı ve şu anda Türkiye ve Almanya'ya yayılıyor. Rus medya organları, Ukrayna'daki ulaşım sistemleri ile birlikte fidye yazılımı bildiren ilk kişilerdendi.Kötü amaçlı yazılım, sahte bir Flash güncelleme yükleyicisi tarafından yayılır. WannaCry ve Petya siber saldırıları gibi, Bad Rabbit ransomware saldırısına karşı önleminizi alın.

 

 

  Bu fidye yazılımı, sisteminize bulaştığı zaman tüm verilerinizi şifreleyen virüs, şifre anahtarını kullanıcılara 281 dolarlık bitcoin karşılığında veriyor. Başta Türkiye olmak üzere Ukrayna, Rusya ve Almanya merkezli saldırılarda bulunan ransomware, şimdiye kadar 200’den fazla kişiyi etkilemiş durumda. Söylendiği kadarıyla sistemlere sahte Adobe Flash güncellemesiyle bulaşan Rabbit, fidye ödemelerini Tor üzerinden erişim sağlanan bir “darknet” sitesinden talep ediyor. Ödeme olaydan sonra 40 saat içerisinde yapılmaz ise fiyatı artıran virüsün, Petya ransomware ile bağlantılı olduğu da düşünülüyor. Yine de arkasında kimin olduğu bilinmeyen yeni zararlı, büyük sıkıntılar yaratabilecek güçte görünüyor.

Bad Rabbit ransomware gibi önlenebilir saldırıların organizasyonunuza, topluluğunuza veya altyapınıza zarar vermesine izin vermeyin.

 

 

Detaylı bilgi için support@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.

 

 

Please reload

Son yazılar

September 22, 2020

September 8, 2020

August 11, 2020

Please reload

Arşiv
Please reload

© 2016  Zero Second® Bilişim Sistemleri | 0212 270 71 21

  • LinkedIn Social Icon