Nesnelerin Tehdidi

November 7, 2017

  Dijital devrimle beraber tüm sektörler kendilerini yeniden tanımlıyor. Her şirketin, her markanın gündeminde dijitalleşme var. Ancak dijitalleşmeye geçtiğimiz bu dönemde yaşanan siber saldırılar, şirketlerin faaliyetlerini sonlandırmasına neden olabiliyor.

 

  Nesnelerin interneti (IOT) kullanımının artması ile siber suçluların hedefleri arasına girdi. Yapılan araştırmaya göre, IOT cihazlarının %65i varsayılan ayarlarda kullanılıyor. Varsayılan ayarlarda kullanılan cihazların güvenlik seviyelerinde büyük zafiyetlere sebebiyet verdiği görülmüştür. İnternete bağlı her bir ampul, güvenlik kamerası ya da bebek telsizi, dev bir hackleme ordusunun neferlerine kolayca dönüşebilir.

 

 

  Ev ve işyeri tipli güvenlik cihazları ile IOT cihazlarının kötüye kullanılması engellenmektedir. Ethernet kablosu aracılığı ile yönlendiriciye ve modeme bağlanan bu güvenlik cihazları, sizinle şüpheli arasındaki veri akışını keserek ağ aygıtlarının zararlılarla etkileşimini engelliyor.

 

  Ev ve işyerinde kullanacağınız güvenlik protokolleri, yetkilendirme işlemleri ve güvenlik cihazları ile güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Ayrıca ağınızı korumak sadece kişisel verilerin korunması anlamına gelmemektedir. Siber suçluların yapacakları saldırılar için aygıtlarınızı bir silah olarak kullanabilir. Uygulayacağınız güvenlik önlemleri hem sizi hem de başkalarını korumaktadır.

 

 

Detaylı bilgi için support@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.

 

 

Please reload

Son yazılar

September 22, 2020

September 8, 2020

August 11, 2020

Please reload

Arşiv
Please reload

© 2016  Zero Second® Bilişim Sistemleri | 0212 270 71 21

  • LinkedIn Social Icon