EndPoint Security ve Antivürislerin Sonu


Bilgi Teknolojileri güvenliği söz konusu olduğunda akla tartışmasız ilk gelen kavramlar; antivirüsler ve güvenlik duvarlarıdır. Son yıllarda yaşanan yoğun dijitalleşme dönemi ile birlikte bu iki kavram da bu dönemde evrimleşti.

Antivirüslerin yoğun kullanıldığı zamanlardaki virüsler genellikle aynı pattern’den geliyordu. Bu şekilde virüslerin yakalanması daha kolaydı. Günümüzde ise siber dünyanın genişlemesi ve değişmesi ile birlikte saldırı metodları da gelişti. Siber suçluların hedefleri artık sadece bilgisayarlar değil, internete bağlı her cihaz, birer hedef oldu. Bu nedenle pattern tabanlı zararlı yazılım tespiti popülaritesini kaybetti ve yerini end point security çözümlerine bıraktı.

Endpoint security ürünlerinin antivirüslerin önüne geçmesinin en büyük sebebi, bütünleşik koruma sağlamalarıdır. Endpoint Security ürünlerinin sahip olduğu eklentiler ile geniş kapsamlı güvenlik sağlanır. Bunlar;

  • Zero-Day Koruması: Daha önce tespit edilmemiş zararlı yazılımları, yakalar ve durdurur.

  • Web Tabanlı Koruma: İnternet üzerinden gelebilecek saldırı ve tehditlere karşı en ideal çözüm kabul edilir.

  • Encryption Desteği: Cihaz üzerindeki dosya ve diskin şifrelenmesi ile güvenlik üst düzeyde tutulur.

  • Donanımsal Güvenlik: İçerdiği eklentiler sayesinde; harici disk ve USB gibi veri akışı sağlayabilecek aygıtları kontrol altında tutar.

Değişen dijital dünyada, kurumlar ve şirketler sadece virüsler ile mücadele eden antivirüs değil, bir çok tehdit ile mücadele edebilen “EndPoint Security” ürünlerini tercih etmektedir.

Detaylı bilgi için support@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.


Son yazılar
Arşiv