Güvenlik Kilitlerini Aşabilirler

February 15, 2018

Singapurlu araştırmacılar, siber suçluların telefonlarımızda yer alan sensörlerdeki bilgileri ele geçirerek cihaz kilitlerini aşabileceklerini duyurdular.

 

 

Günümüz çağında akıllı telefonların hayatımızdaki yeri ve kullanım alanlarının önemi inkar edilemez bir gerçek. Bu durum ise siber güvenlik suçlularının, akıllı telefonları bir numaralı hedefi haline getirmekte. Güvenlik teknolojilerinin gelişimi ile siber suçluların yöntemleri aynı doğrultuda ve eşdeğer hızla değişim göstermekte.

 

Bu konunun önemini vurgulayarak ele alan Singapur’daki Nanyang Teknik Üniversitesi araştırmacıları, yürüttükleri akademik çalışmalar doğrultusunda; Android bir telefona cihazda bulunan ivmeölçer, jiroskop, manyetometre, yakınlık sensörü, barometre ve ortam ışığı sensörlerinden aktarılan bilgileri bir araya getirerek işleyebilen bir uygulama yükledi. Bunun sonucunda telefonumuzda makine öğrenme algoritmalarının 6 farklı sensörden topladığı bilgileri kullanarak %99.5’lik bir oran ile başarı göstererek siber suçluların cihaz kilitlerimizi açmak için kullanılabileceğini kanıtladılar.

 

 

 

Detaylı bilgi için support@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.

 

Please reload

Son yazılar

September 22, 2020

September 8, 2020

August 11, 2020

Please reload

Arşiv
Please reload

© 2016  Zero Second® Bilişim Sistemleri | 0212 270 71 21

  • LinkedIn Social Icon