uTorrent Güvenlik Açığı


uTorrent’in 3.5.3.44352 sürümünden önceki sürümlerinde, ciddi bir güvenlik açığı olduğu ortaya çıktı.Keşfedilen bu açık, kullanıcıyı hackleyebilir, verileri çalabilir, casus program yükleyebilir.

Google Project Zero tarafından fark edilen açık, saldırganların desktop veya web uygulamasının kontrolünü ele geçirmesine olanak tanımakta.Bu da virüs, malware ve spyware bulaşmasına sebebiyet verebilmektedir.uTorrent’in bu açığından etkilenen kullanıcı sayısı henüz net değil. uTorrent gibi bir programın kullanıcıları ve kullanıcı sayısı hakkında bilgi almak, işlevinden ötürü oldukça zor.

Geliştiriciler, kullanıcıların zor durumda kalmaması adına bir yama üzerinde çalıştıklarını belirtti ve yamanın yakın bir sürede tüm sürüm kullanıcılarına otomatik olarak yükleneceğini duyurdu.

uTorrent yetkilileri, bu açığın yalnızca bazı sürümlerde bulunduğunu dile getirdi ve uTorrent’i güvenle kullanmak isteyenlerin 3.5.3.44352 sürümünü veya daha yeni sürümlerinin indirmesini tavsiye etti. Ayrıca, istemciyi web üzerinden kullananların 0.12.0.502 sürümünü veya daha yeni sürümleri tercih etmesinin daha güvenli olduğunu açıkladı.

Detaylı bilgi için support@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.


Son yazılar
Arşiv