Hesaplarınızı Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama İle Koruyun

July 17, 2018

Birçok hesabımızda hala yaygın olarak kullanmaya devam ettiğimiz, sadece kullanıcı adı ve parola ile giriş yaptığımız güvenlik sistemi, literatürde tek adımlı kimlik doğrulama (Single-Factor Authentication) olarak yer almaktadır. Bu tek adımlı doğrulama sisteminde şifre her ne kadar tahmin edilemez olursa olsun, hackerlar tarafından geliştirilen virüs, worm, keylogger, spyware, trojan gibi yazılımlarla kolaylıkla elde edilebiliyorlar. İki adımlı kimlik doğrulama (Two-Factor Authentication) da ise bu kötü niyetli yazılımlar yetersiz durumda kalıyor. Bu güvenlik sistemi “bilinen + sahip olunan” ilkesine dayanıyor. Burada “bilinen” sizin şifreniz ve “sahip olunan” da telefonunuz ya da fiziksel kimlik doğrulama cihazınız.

 

Dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar, siber güvenlik çerçevelerinin bir parçası olarak çok faktörlü kimlik doğrulamayı (MFA) uygulamaktadır. Birçok kuruluş, özellikle kişisel verileri işleyen endüstrilerdeki kullanıcıların bilgilerini görüntülemek veya yönetmek için müşterilerin parolalarını ve bir mobil kodunu girmesini istemektedir.

Çok faktörlü kimlik doğrulama, özel verilerinize erişen herkesin sunucularınız tarafından onaylanmasını ve doğrulanmasını sağlar. En az iki adet kimlik (kullanıcı adı / parola ve rastgele oluşturulmuş bir belirteç) gerektirerek, bilgisayar korsanlarının sisteminizi tehlikeye sokma yeteneğini zorlaştırarak çalışır.

Tehlikesiz bir dönemde yaşıyor olsak, şifreler ve güvenlik sorunları aşılamaz olurdu. Ancak, gerçekte çalışanlar, birden fazla web sitesinde küçük bir çeşitlilikte parola kullanırlar ve sosyal medyada çok fazla kişisel veri kullanarak, oturum açmalarının ve güvenlik sorularının bütünlüğünü tehlikeye atarlar.

Bizim önerimiz; MFA'yı işte ve evde uygulayın. Nerede olursanız olun, nereye giderseniz gidin, Spear Phishing (mızrak avcılığı) ve diğer saldırı türlerine karşı, İki adımlı kimlik doğrulama bir güvenlik katmanı sağlayacaktır.

 

 

 

Detaylı bilgi için support@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Please reload

Son yazılar

September 22, 2020

September 8, 2020

August 11, 2020

Please reload

Arşiv
Please reload

© 2016  Zero Second® Bilişim Sistemleri | 0212 270 71 21

  • LinkedIn Social Icon