Siber Güvenlik Tehditlerinin Değişim Süreci


Dünya üzerinde son derece hızlı teknolojik gelişmeler nedeniyle siber güvenlik ekosisteminde her geçen gün yeni bir saldırı alanı ve karşılığında savunulması gereken yeni güvenlik noktaları olduğunu görüyoruz.Dünya, yüksek teknolojilerle her geçen gün biraz daha akıllanırken, siber suçlular da boş durmuyor. Gerek iş dünyasının gerekse son kullanıcıların siber tehditler karşısında her geçen gün daha dikkatli davranması gerekiyor.

Dünyanın, günümüz şartlarına ayak uyduran kamu kurumlarının, bireylerin en hassas bilgilerini bünyesinde barındırıyor. Örneğin; hastaların tüm bilgileri hastane sistemlerine kaydediliyor. Teşhis, tedavi, raporlama ve takip gibi süreçlerin tamamı bu sistemler üzerinden yürütülüyor. Parmak izi gibi hastaya ait verinin de depolandığı bu sistemlerin, olası siber saldırılar karşısında çok iyi korunması gerekiyor. Sisteme sızmayı başaran siber suçlular, binlerce insanın kişisel bilgilerine erişebiliyor ve bu bilgileri çıkar amaçlı kullanabiliyor.

Günümüz kurumsal ağlarında kullanılan güvenlik ağ geçidi çözümleri, bir güvenlik duvarından çok daha fazlası olmak durumundadır. Giderek artan sofistike tehditlere karşı farklı güvenlik becerilerine sahip cihazlardan daha fazla performans beklenmektedir. Örneğin;

  • İç Networklere erişimi kontrol altında tutmak

  • Sofistike saldırıları tespit etmek

  • Veri kayıplarının önlenmesi

  • Web tabanlı tehditlere karşı korunma, gibi ilave güvenlik yeteneklerine sahip cihazlar ve çözümler ile üst seviyede güvenlik sağlamak mümkün hale gelebilir .

Detaylı bilgi için support@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.


Son yazılar
Arşiv