Ulaşım İçin Seçtiğimiz Siteler Ne Kadar Güvenli?

Dünyayı gezerken birçok insanın uğrak yeri olan Hindistan’a hiç gittiniz mi? Demiryolları ile meşhur olan bu güzel ülkede tren seyahati yapmayı planıyorsanız, tekrar düşünmenizi öneririz. Yolculuk için bilet alırken bilgileriniz çalınırsa ne hissedersiniz? Acaba Hindistan’da verileriniz güvende mi?

Bilindiği üzere Hindistan demiryolları, dünyadaki en yoğun trafiğe sahip olan ulaşım araçlarından biridir. Geçtiğimiz günlerde, yolcuların tren bileti aldığı bir online bilet satış platformunun siber saldırıya uğradığı ve tahminen 700.000 kişinin kişisel verilerinin çalındığı tespit edildi. Bu veriler arasında ad soyad, telefon ve e-posta bilgileri, kimlik bilgileri ve kart verileri gibi birçok bilginin olduğu düşünülüyor. Bu durum bize gösteriyor ki kişisel veri güvenliğimiz, ne yazık ki dünyanın hiçbir yerinde tam anlamıyla sağlanamıyor.

Çevrimiçi bilet alırken nelere dikkat etmeliyiz konusunda önerilerimiz:

  • Çevrimiçi bilet alınan platformlarda sanal kart kullanmanız, güvenli ulaşım için tercihiniz olmalı.

  • Bilet rezervasyonları için tercih ettiğiniz sitelerden emin olmalısınız.

  • Şüphe yaratan siteler için uç nokta çözümleri ile önleminizi alabilirsiniz. Bu sayede bilgileriniz daha iletilmeden korunuyor olur.

  • Bilet aldığınız sitenin iletişim bilgilerini kontrol edin ve kurumsal bir yer olduğunu doğrulayın.

Bilmeliyiz ki, hepimiz ulaşım için böyle platformları kullanıyoruz. Önemli olan ulaşım için kullandığımız sunucularda gerekli tedbirleri almamız. Böylece daha güvenilir ve sağlıklı bir ulaşım için, güvenli bir danışmanlıkla üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir güvenlik açığı yoktur.

Detaylı bilgi için ticket@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Son yazılar
Arşiv