Ayrıcalıklı Hesaplarınızın Güvenliği Korumanız Altında mı?

Ayrıcalıklı hesapların güvenliğini kontrol altına almak için ayrıcalıklı hesaplara özel tehdit analizi yapan ürünler kullanmalısınız. Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre en büyük tehditler, ayrıcalıklı hesapları hedef almaktadır. Bu ürünlerin kullanımı ile birlikte önceden tespit edilemeyen, kötü niyetli, ayrıcalıklı kullanıcı aktivitesini hedef alan saldırganların eylemlerine karşı sistem yöneticilerine tehdit uyarıları sağlanır.


Zengin bir ayrıcalıklı hesap davranış verileri kümesine patentli analitik algoritmalar uygulayan çözümlere sahip olan ürünler, son derece doğru ve anında eyleme geçirilebilir istihbarat üretir ve olay müdahale ekiplerinin saldırıyı kesintiye uğratmasına ve doğrudan saldırıya yanıt vermesine olanak tanır.

Ayrıcalıklı Tehdit Analizi Yapan Ürünlerin Faydaları: (PTA) çözümüyle;


  • Kullanıcı davranışına dayalı analizlerle saldırıları tespit etmenizi ve engellemenizi sağlar,

  • Saldırılara karşı doğru, gerçek zamanlı uyarı vererek önemli ölçüde saldırganların tehditlerine karşı hızlı aksiyon almanızı ve hasarı azaltmanızı sağlar,

  • Ayrıcalıklı kullanıcı aktivitesini ve saldırıya karşı koruma geçmişini, okuması kolay grafikler ve tablolarla rapor ederek analiz etmenizi sağlar,

  • Farklı yöntemlerle denenen ataklara karşı, temel davranış profillerini sürekli olarak ayarlayan kendi kendine öğrenen algoritmalarla tehdit algılamasını değişen risk ortamına uyarlamanızı sağlar.Detaylı bilgi için ticket@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Son yazılar
Arşiv