Broward Health 1,3 Milyon Kişiyi Etkileyen Veri İhlalini İfşa Etti

Broward Health, çok çeşitli tıbbi hizmetler sunan otuzdan fazla lokasyona sahip Florida merkezli bir sağlık sistemidir ve yılda 60.000'den fazla kabul almaktadır. Broward Health halk sağlığı sistemi 15 Ekim’de 1.357.879 kişiyi etkileyen büyük ölçekli bir veri ihlali olayını açıkladı.


Örgüt, saldırıyı dört gün sonra 19 Ekim'de keşfetti ve hemen FBI ve ABD Adalet Bakanlığı'na haber verdi. Tehdit aktörleri hastaların ad soyad, adresleri, banka bilgileri, sigorta bilgileri ve hesap bilgilerine erişim sağladıklarını belirledi.


Genellikle bu büyük kümeler, sosyal mühendislik veya kimlik avı saldırıları için belirli yüksek değerli hedefleri seçmek için zaman alan bir değerlendirme sürecinden geçer. Bu nedenle, çalınan verilerden yararlanmada bir gecikme beklenebilir.

Veri ihlaline karşı alınması gerekenler;

  • Çok faktörlü kimlik doğrulaması yapılmalı,

  • Web güvenliği için ihtiyaçlar belirlenmeli ve bunlara uygun siber güvenlik ürünleri doğru şekilde kullanılmalı, belirli aralıklarla güvenlik yamalarının uygulanması sağlanmalı,

  • Çalışanlara gerekli şirket içi eğitimler verilmeli,

  • Tüm kullanıcıların işlem hareketleri kaydının düzenli olarak izlenmesi (log kayıtları gibi),

  • Sürekli gelişen ağ mimarilerini, veri ihlaline karşı farklı bileşenleri birbirine entegre eden güvenlik teknoloji kullanılmalı.


Detaylı bilgi için ticket@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Son yazılar
Arşiv