Görev Gücü RTF

Fidye saldırılarının ve mağdurlarının son yıllarda giderek artıyor olması Teknoloji firmalarını yeni girişimler başlatmak adına karar almalarını sağladı, 2020 yılında Fidye saldırıları konusunda çok ciddi bir artış oldu ve bu artış katlanarak ilerlemeye devam etmektedir. Bu alandaki en büyük sorunlardan birisi ise siber güvenlik alanında belirli standartların yeterli olmaması olduğu söylenebilir. Siber güvenlik şirketleri ve uzmanları, kendi denemeleriyle karşılaştıkları sorunları aşmaya çalışıyorlar.


Microsoft, McAfee gibi 17 teknoloji firması bir araya gelerek Fidye Yazılımı Görev Gücü – RTF adında bir girişim başlatma kararı aldı. Girişim fidye yazılımına karşı çözüm yollarını belirleyerek bir standart oluşturmayı hedefliyor. Böylelikle teknoloji devleri, fidye yazılımlarla mücadelede gelişmiş ve ortak bir strateji takip edebilecekler.


Yeni yıl ile birlikte RTF girişiminin resmi web sitesi faaliyete geçecek ve girişimin yapısı hakkında teknik detaylar verilecek. Fidye yazılımlarına karşı ilk mücadele standartları ise bahar aylarında açıklanacak.


Fidye saldırılardan korunmak için almamız gereken tedbirlerin bazıları;

  • Tehditler farklı ağ noktalarından kullanıcılara ulaşabildiği için Tümleşik Güvenlik Teknolojileri ile kapsamlı koruma sağlayın,

  • Düzenli olarak yedek alın ve yakın zamanlı yedeğin farklı bir lokasyon da saklayın,

  • Düzenli olarak uygulamaların ve işletim sisteminin güvenlik güncelleştirmelerinin yapılması siber saldırganlara karşı önemli bir savunma avantajı sağlar,

  • Tedbir almak, tedavi etmekten her zaman daha kolaydır. Kullanıcıların farkındalığını artırmak, kullanıcı hatalarını minimize eder.

Detaylı bilgi için ticket@zerosecond.com.tr adresinden uzmanlarımıza başvurabilirsiniz

Son yazılar
Arşiv